WOMAD

Stage Schedule

Download a PDF of the full stage schedule here

Friday 17th March 2017

 TSB BOWL STAGE

TODD ENERGY
BROOKLANDS STAGE

GABLES STAGEDELL STAGETE PAEPAE WORKSHOPS

NOVA ENERGY
TASTE THE WORLD

6 PM WELCOME     
6:15PM

Archie Roach 1/2

 

Mercedes Peón 1/2

 

The New Zealand
Dance Company 

Workshop

 
7:15 PM  

Sinkane 1/2

   Sudha Ragunathan 1/1  

Ana Tijoux

8:15 PM

Marlon Williams 1/1

 

Nattali Rize 1/2

 

The East Pointers

Workshop

 
9:15 PM  

La Mambanegra 1/2

   Inna Modja 1/2  

9Bach

10:15 PM

The Specials 1/1

 

BAYNK 1/1

 

Warsaw Village Band 

Workshop

 
11:15 PM    

 

 
  ICONS 0000 TSB Bowl ICONS 0001 Todd Energy ICONS 0002 Gables ICONS 0003 Dell

ICONS 0004 Te Paepae

ICONS 0005 Nova


Saturday 18th March 2017

 TSB BOWL STAGETODD ENERGY
BROOKLANDS STAGE
GABLES STAGEDELL STAGETE PAEPAE WORKSHOPSNOVA ENERGY
12:00 PM TAGO 1/2  

The East Pointers 1/2

 

9Bach

Workshop

 
1:00 PM

 

Lord Echo 1/2

 

The Swan Sisters 1/2

 

Nattali Rize
2:00 PM La Mambanegra 2/2

 

The New Zealand Dance Company - Brouhaha 1/2  

Future Crunch
World of Words 

 

3:00 PM

 

The Soil 1/2

 

Brushy one string 1/2

 

Warsaw Village Band
4:00 PM The Hot 8 Brass Band 1/2

 

Hanoi Masters 1/2   Archie Roach
World of Words

 

5:00 PM   Aziza Brahim 1/2   Rob Ruha 1/2   Parov Stelar

6:00 PM

Ana Tijoux 1/2

  Archie Roach 2/2   The New Zealand Dance Company Workshop  
7:00 PM   Warsaw Village Band 1/2   Mercedes Peón 2/2   The Hot 8 Brass Band
8:00 PM Oumou Sangaré 1/1   Sinkane 2/2  

TAGO

Workshop

 
9:00 PM          
9:15 PM   Swamp Thing 1/2    9Bach 1/2    
10:15 PM Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra   Mt Eden 1/1      
  ICONS 0000 TSB Bowl ICONS 0001 Todd Energy ICONS 0002 Gables ICONS 0003 Dell

ICONS 0004 Te Paepae

ICONS 0005 Nova


Sunday 19th March 2017

 TSB BOWL STAGETODD ENERGY
BROOKLANDS STAGE
GABLES STAGEDELL STAGETE PAEPAE WORKSHOPSNOVA ENERGY
12:00 PM Warsaw Village Band 2/2   Swamp Thing
2/2
  Rob Ruha
Workshop
 
1:00 PM

 

Nattali Rize 2/2

 

Hanoi Masters 2/2 

 

TSB Community Trust

Cook Off Winner

2:00 PM Bebel Gilberto 1/1

 

The New Zealand
Dance Company - Brouhaha 2/2

  Malcolm Rands
World of Words

 

3:00 PM

 

9Bach 2/2

 

The Swan Sisters

 

La Mambanegra

4:00 PM TAGO 2/2

 

The Hot 8 Brass Band 2/2   Inna Modja
World of Words

 

5:00 PM  

Rob Ruha 2/2

  Brushy one string 2/2  

Hanoi Masters

6:00 PM

KIDZ FINALE

6:30 PM

Sons of Zion 1/1

 

Aziza Brahim 2/2

 

The Soil

Workshop

 
7:30 PM          
7:45 PM  

Ana Tijoux 2/2

 

The East Pointers 2/2

 

Brushy one string

8:45 PM

Parov Stelar 1/1

  Inna Modja 2/2      
9:45 PM          
10:00 PM    

Lord Echo 2/2

 
   

The Soil 2/2

 
   
11:00 PM        
  ICONS 0000 TSB Bowl ICONS 0001 Todd Energy ICONS 0002 Gables ICONS 0003 Dell

ICONS 0004 Te Paepae

ICONS 0005 Nova